Pierwszy taniec weselny – jak zaplanować idealny taniec Młodej Pary?

Pierwszy taniec weselny – jak zaplanować idealny taniec Młodej Pary?

Ocena: brak
Głosów: 0

Po podjęciu decyzji o ślubie i weselu czas przyspiesza, a ten wyjątkowy dzień zbliża się nieubłaganie. Jeśli Ty i Twoja druga połówka chcecie wykonać pierwszy taniec weselny, musisz wszystko zaplanować wcześniej, ponieważ nauka choreografii nie jest łatwa.

Jednym z ważnych aspektów do omówienia jest bez wątpienia kwestia zabawy na sali weselnej. To najczęściej w głowach kobiet rodzi się w związku z tym wyobrażenie o swoim wymarzonym pierwszym tańcu. Ze wszystkich sił namawia więc narzeczonego, ażeby zdecydować się na ich wspólny pierwszy taniec w trakcie wesela.

Czy zdecydować się na pierwszy taniec Pary Młodej?

Dla wielu par nie jest to wbrew pozorom łatwa decyzja. Wielu ludzi pozostaje z natury skromna i nie czuje się komfortowo w czasie występów publicznych. Jeśli przychodzi im to bez problemu, to świadczy to o doświadczeniu zdobytym w przeszłości. Dlatego wahamy się z decyzją, czy ryzykować miesiące spędzone na ćwiczeniach układu i nauki kroków w takt melodii. To trwa aż tyle? Niekiedy tak, bo przecież nie każdy jest urodzonym tancerzem.

Taniec weselny – wybór piosenki i stylu

Jeśli jednak zdecydujemy się na ten krok, ważne jest, aby zdecydować się na właściwy utwór. Taki do którego będziemy tańczyć z przyjemnością. To zależy tylko od nas oraz naszych indywidualnych preferencji. Jeśli chęci są duże, a jesteśmy zagubieni, powinniśmy zapisać się do specjalnych szkół tańca, które proponują naukę układu „pierwszy taniec weselny”.

Po konsultacji z instruktorem wybierzemy stosowny utwór oraz styl, a specjalista przygotuje nam choreografię, jaką będziemy ćwiczyć. Jeśli czujemy się na siłach, możemy zastanowić się nad tym samodzielnie, bez udziału osób trzecich. Wtedy możemy zacząć trenować stworzony w głowach układ bądź zainspirować się gotowym, znalezionym w Internecie bądź telewizji.

Jak wygląda nauka tańca weselnego?

Kwestia nieunikniona. Jeżeli jesteśmy z natury skromni, a wszelakie występy peszą nas, nie powinniśmy tego bagatelizować. Spontaniczny występ „na żywo”, może nam się nie udać i poczujemy się poniżeni. W związku z tym kiedy chcemy spełnić swoje marzenie i zatańczyć, powinniśmy się do tego przyzwoicie przygotować. Wszystko po to, żeby czuć się pewnie w tym najważniejszym dniu.

Panie mogą doprowadzić do doskonałości kroki, trenując w przeróżnych strojach, najlepiej utrudniać sobie zadanie, trenując w obfitych sukienkach bądź spódnicach. Pamiętajmy, że suknia ślubna układa się w tańcu nieco inaczej aniżeli dres. Panowie niech ubiorą niezbyt wygodne buty, ażeby trenując unoszenia lub obroty przyzwyczaić się do tańca na sali weselnej, gdzie może być ślisko.

Sam taniec niech będzie odzwierciedleniem naszych osobowości, niech prezentuje nasze charaktery. Jeśli para to spontaniczni oraz otwarci ludzie wybierzmy na przykład szalony miks walca z cza-czą. Jeżeli mamy do czynienia z osobami cichymi oraz raczej wycofanymi, niech będzie to romantyczny fokstrot z klasycznym utworem.

Co robić, jeśli popełnimy błąd w pierwszym tańcu?

Jeśli nie jesteś dobrym tancerzem, Twoi bliscy prawdopodobnie o tym wiedzą. Nie ma nic bardziej stresującego niż pomyłki w tańcu, szczególnie jeśli nie zdarzają się one na treningu, a na weselu. Mimo to warto podejść do sprawy pozytywnie, uśmiechnąć się i kontynuować taniec. Za wiele lat wspólnie będziecie się śmiać z wszelkich potknięć. Najważniejsza jest dobra zabawa i wspaniałe wspomnienia.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 1
Adam Szulc

Miło wspominam swój pierwszy taniec z żoną. Na szczęście się nie pomyliliśmy.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora