Najlepsze porady na upały dla ogrodników

Najlepsze porady na upały dla ogrodników

Ocena: brak
Głosów: 0

W związku z przewidywaną serią fal upałów tego lata, ogrodnicy z National Trust dzielą się swoimi najlepszymi radami na temat ogrodnictwa w gorące dni.

Specjaliści dadzą Ci kilka cennych rad na nadchodzące upały


Największa w Europie organizacja charytatywna zajmująca się ochroną przyrody, National Trust, opiekuje się ponad 200 ogrodami i parkami w całej Wielkiej Brytanii. Kilku ekspertów z dziedziny ogrodnictwa, którzy pracują w tych ogrodach, dzieli się swoimi wskazówkami dotyczącymi prowadzenia ogrodów w upalne dni, aby zmaksymalizować ich wydajność.

Porady dla ogrodników w czasie upałów

Dbanie o ogród w czasie upału nie należy do najprostszych. Skorzystaj z tych porad i dowiedz się od specjalistów, jak najlepiej zadbać o swój ogród podczas upalnych dni. 

11 rad dla ogrodników na upalne dni


1. 'Wykop' glebę wokół podstawy roślin, aby stworzyć wokół nich podwyższone kopce. Dzięki temu woda będzie gromadzić się wokół podstawy lub pnia, a nie uciekać od nich.

2. Na wierzchołkach roślin należy umieścić szklarniową siatkę cieniującą. Zapobiega to przegrzewaniu się, a jednocześnie umożliwia przepływ powietrza.

3.Przenieść doniczki w zacienione miejsce.

4.Nie marnuj wody na trawnik. Przetrwa i bez niej. 

5. Jeśli nie możesz lub nie chcesz podlewać, niektóre byliny poradzą sobie z upałem, gdy przytniesz je do samej ziemi. Na przykład pelargonie można przyciąć, aby zapobiec dalszej utracie wody z liści i przez krótki czas chronić korzenie.

6.Rośliny wrażliwe na oparzenia słoneczne, takie jak klony japońskie, należy okryć włókniną ogrodniczą, aby odbijały ciepło.

7.Podlewać glebę wokół podstawy rośliny, a następnie ściółkować ją, aby zapobiec nadmiernemu parowaniu.

8.Podlewamy wieczorem, aby zminimalizować parowanie.

9.Sezonowe kosze wiszące i mniejsze pojemniki ozdobne będą miały trudności z nawodnieniem, jeśli wyschły. Można je delikatnie zanurzyć w wiadrze z wodą. Trzymaj je pod powierzchnią, aż pęcherzyki powietrza przestaną unosić się na powierzchni. Pozwól koszom trochę odsączyć się, aż będą wystarczająco lekkie, aby podnieść je z powrotem na miejsce.


10. Wyrwij chwasty, które mogą rosnąć pomiędzy ulubionymi roślinami, ponieważ będą one zabierać wilgoć rosnącym obok roślinom. 

11.Jeśli masz ograniczony zapas wody, upewnij się, że podlewasz w pierwszej kolejności rośliny, które są dla ciebie najważniejsze - te o wartości sentymentalnej lub wysokim zapotrzebowaniu na wodę.

Zadbaj o swój ogród w czasie upałów

Jeśli masz ogród warzywny, zapoznaj się z naszymi radami dotyczącymi tego, które warzywa należy podlewać w pierwszej kolejności.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Co musisz wiedzieć o płytkach ceramicznych
Komentarze: 0
Ocena: brak
Najlepsze porady na upały dla ogrodników
Komentarze: 0
Ocena: brak