Na czym polega leczenie wypadania włosów?

Na czym polega leczenie wypadania włosów?

Ocena: brak
Głosów: 0

Wypadanie włosów to problem, który dotyka wiele osób, niezależnie od wieku, płci czy stylu życia. W Polsce osoby borykające się z tym kłopotem mogą korzystać z różnych metod leczenia, które pozwolą im na odzyskanie pewności siebie i pięknych włosów. Poznajmy trzy najbardziej popularne i skuteczne metody leczenia wypadania włosów dostępne na polskim rynku.

Terapia PRP – odmładzanie skóry głowy

Jedną z najbardziej innowacyjnych i skutecznych metod leczenia wypadania włosów jest terapia PRP (Platelet Rich Plasma), polegająca na wykorzystaniu bogatopłytkowej osocza. Leczenie to polega na pobraniu krwi od pacjenta, a następnie oddzieleniu płytek krwi od reszty osocza za pomocą specjalnej wirówki. Bogate w czynniki wzrostu płytki krwi są następnie ponownie wprowadzane do organizmu pacjenta poprzez mikronakłucia w skórę głowy. To sprawia, że proces regeneracji komórek jest przyspieszony, co przekłada się na zahamowanie wypadania włosów oraz pobudzenie ich wzrostu.

Mezoterapia – witaminowa kuracja dla włosów

Mezoterapia to kolejna, często polecana metoda leczenia wypadających włosów. Polega ona na wprowadzaniu do skóry głowy specjalnych preparatów zawierających witaminy, minerały, aminokwasy oraz kwas hialuronowy. Wykorzystuje się do tego bardzo cienkie igły lub bezinwazyjne urządzenia. Substancje te odbudowują strukturę włosa, pobudzają krążenie krwi w skórze głowy, a także wzmacniają mieszki włosowe. Mezoterapia jest szczególnie skuteczna w przypadkach, gdy przyczyną wypadania włosów jest niewłaściwa dieta, stres czy zbyt intensywne stylizacje.

Leczenie farmakologiczne – tabletki na porost włosów

Ostatnią popularną metodą leczenia wypadania włosów są preparaty farmakologiczne, dostępne najczęściej w formie tabletek. Na polskim rynku dostępne są zarówno leki na receptę, jak i suplementy diety dedykowane osobom borykającym się z problemem wypadających włosów. Ich działanie opiera się na hamowaniu procesu miniaturyzacji mieszka włosa oraz stymulacji wzrostu nowych włosów. Przykładami substancji aktywnych stosowanych w takich preparatach są finasteryd czy minoksydyl. Ważne jest jednak, aby przed rozpoczęciem kuracji farmakologicznej skonsultować się z lekarzem lub trychologiem, który oceni, jaki preparat będzie najbardziej odpowiedni w indywidualnym przypadku.

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Na czym polega leczenie wypadania włosów?
Komentarze: 0
Ocena: brak