Wskazówki, które pomogą Ci zamontować basen w ogrodzie!

Wskazówki, które pomogą Ci zamontować basen w ogrodzie!

Ocena: brak
Głosów: 0

Nie ma nic lepszego w upalny dzień aniżeli kąpiel w basenie w ogrodzie. Jeśli możesz się pochwalić dużym ogrodem, to możesz zamontować sobie basen na jego powierzchni. Wystarczy, że kupisz nadmuchiwany egzemplarz, ustawisz w wolnym miejscu i nalejesz do niego wodę. Stanie się on miejscem odpoczynku Twojego i Twojej rodziny. W sklepach jest tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz odpowiedni dla siebie!

Jakie powinno być podłoże basenu?

Jeżeli wybrałeś już basen, powinieneś poprawnie przygotować dla niego miejsce. Jeśli nie przeszkadza Ci usytuowanie go na trawie, to powinieneś wnikliwie sprawdzić, czy we wskazanym miejscu nie zalegają żadne kamienie bądź śmieci, które mogą przedziurawić dno basenu. Aby dodatkowo zabezpieczyć kąpielisko, należałoby zakupić stosowną matę, bądź styropian, które zmiękczą podłoże. Na pewno nie chcesz również, aby do basenu wpadała nadmierna ilość owadów, a także traw niesionych z wiatrem. W tym celu możesz kupić pokrywę, którą założysz, gdy basen będzie nieużytkowany. W sklepach dostępne są również specjalne maty grzewcze w postaci folii bąbelkowej, dzięki którym znajdująca się we wnętrzu woda prędzej się nagrzeje.

Jaki wybrać basen?

Jest to problem wielu osób, które zastanawiają się nad nabyciem sporego basenu do ogrodu. Te przenośne są w szczególności znacznie tańsze, bo ich cena wynosi od 600 do 5000 zł. To, za co bezdyskusyjnie będziesz musiał zapłacić, to woda (zależnie od rozmiaru Twojego basenu), prąd, jak również wszystkie dodatkowe akcesoria, takie jak materace do pływania, osłona przed słońcem, pokrywa do basenu czy też drabinka (jeżeli nie ma jej w zestawie). Baseny wbudowane w ziemie w szeregu przypadków potrzebują pozwolenia na budowę, której koszt waha się od 10 000 do 40 000 zł. Do tego konieczne jest jego regularne sprzątanie, a także filtracja wody. Utrzymanie basenu całorocznego może kosztować nawet 2000 zł. Zanim zdecydujesz się na nabycie jednego z nich, zaznajom się z dostępnymi modelami i zastanów, jak często będziesz z niego korzystał, by na pewno okazał się wart swojej ceny.

Jak zadbać o bezpieczną kąpiel w basenie?

Jeżeli basen ma służyć dzieciom, to trzeba pamiętać o drabince, po której dziecko może wchodzić i schodzić do basenu. Gdy jest głęboki, dziecko nie może samo pływać i potrzebna jest osoba dorosła, aby sprawować nadzór. Co prawda nie jest to morze ani jezioro, jednak chwila nieuwagi może skończyć się tragedią. W przypadku mniejszego basenu ważne jest podłączenie filtra oraz pamiętanie o tym, żeby go wyłączyć w momencie, kiedy ktoś chce z niego korzystać bądź gdy nadchodzi burza!

Tagi
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora